Design for Azure Container Instances

Azure Container Instances (ACI), Microsoft Azure tarafından sunulan, konteynerize edilmiş uygulamaları kolayca çalıştırmak için kullanılan bir hizmettir. ACI, sanal makineler, ağ yapılandırmaları veya depolama hesapları oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırarak, Docker konteynerlarını bulutta doğrudan çalıştırmanıza olanak tanır.

ACI, altyapı yönetimiyle uğraşmanıza gerek kalmadan konteynerleri çalıştırmanıza olanak tanır. Bu, uygulamalarınız için sanal makineler veya fiziksel sunucular oluşturma ve onları yönetme yükünden sizi kurtarır. ACI ile bir konteynerin ayağa kalkması bir dakikadan az sürer, bu da uygulamanızı çok hızlı bir şekilde çalışır hale getirebileceğiniz anlamına gelir. ACI, Docker imajlarını destekler ve bu imajlar Docker Hub, Özel Docker Hub, özel imaj kayıt defterlerinden çekilebilir veya Azure'un yerel çözümü olan Azure Container Registry (ACR) ile entegre edilebilir.

ACI, Konteyner grupları, birden fazla konteyneri tek bir dağıtım olarak yönetmek ve koordine etmek için kullanılır. Konteynerler, aynı uygulama veya servis parçasının farklı parçalarını içerebilir ve genellikle birbirleriyle ağ yoluyla iletişim kurarlar.

Last updated